Araç Sigortaları
Kaza Sigortaları

Zorunlu Trafik Sigortası, devlet tarafından bütün motorlu araç sahiplerine yapılması zorunlu tutulmuş olan ve kaza sonucunda diğer araç veya 3. şahıslara verebileceğiniz (manevi tazminat talepleri dışında) zararlar için sizi güvence altına alan bir sigorta ürünüdür. Sigortası olmayan araçlar sigorta yapılana kadar trafikten men edilirerek, para cezası uygulanır. Motorlu aracınızın işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya maddi bir zarara uğramasına sebebiyet vermeniz halinde 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre aracın işleteni olarak size düşen sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar teminat altına alır.
Kasko Sigortaları

Kara taşıtları sigortası ya da kısaca kasko; bir aracın kaza geçirmesi, yanması, çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan bir sigorta sözleşmesi. Trafik sigortasından farklı olarak, poliçe sahibinin kendi aracının hasarını da kısmen veya tamamen karşılar. Kasko sigortası, karayollarında hareket edebilen her türlü nakil aracınızın gerek hareket gerekse durma halindeyken uğrayabileceği zararları güvence altına alır. Bu sigorta, hasar; araç sahibinin kendi hatası sonucu meydana gelmiş olsa bile temin etmektedir. Poliçede belirtilen taşıt ve yine poliçede belirtilmeleri koşulu ile taşıta monte edilmiş her türlü ses, iletişim ve görüntü cihazları ile taşıtta standardının dışında yer alan ilave aksesuar sigorta kapsamı içindedir. Bu teminatlara ek olarak, kasko sigorta sözleşmeleri, Ferdi Kaza, Hukuksal Koruma, Assistance vb. başka sigorta ürünleriyle de zenginleştirilmektedir.

• Aracın karayolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz taşıtlarla çarpışması,
• Gerek hareket gerek durma halinde iken aracınıza sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme
çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,
• Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler,
• Aracın yanması,
• Aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi.

Poliçede belirtilen taşıt ve yine poliçede belirtilmeleri koşulu ile taşıta monte edilmiş her türlü ses, iletişim ve görüntü cihazları ile taşıtta standardının dışında yer alan ilave aksesuar sigorta kapsamı içindedir.

Bu teminatlara ek olarak, kasko sigorta sözleşmeleri, Ferdi Kaza, Hukuksal Koruma, Assistance vb. başka sigorta ürünleriyle de zenginleştirilmektedir.
Yeşil Kart Sigortaları

Yeşil Kart Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortasının yurt dışında geçerli olan şeklidir. Bu sigortanın yaptırılması ile seyahat edilecek ülkelerin sınır kapılarında, her bir ülkenin Zorunlu Trafik Sigortasını yaptırma zorunluluğu ortadan kalkmış olur. Hangi ülkede kaza yapılmış ise, o ülkenin Zorunlu Trafik Sigortası yasal limitleri ile tazminat ödenir.

Bu sigorta; aracınızın yurt dışında, yeşil kart anlaşmasına dahil ülkelerde geçerli olup, kaza halinde kaza mahalli ülke mali sorumluluk sigortası genel şartları çerçevesinde sigortacının ve sigortalının sorumluluğunu teminat altına almaktadır.

 
Günümüzde, sigorta, lüks olarak algılanmaktan çıkmış ve zaruri hale gelmiştir. Bizlerin yaşamını, sağlığını, malını korumaya yönelik, karşılaşılabilecek her türlü zararı en aza indirmek konusunda güvence veren, ön ödemeli prim sistemine dayalı çalışan sigorta sistemi ile hem kendinizi hem de sevdiklerinizi güvende tutmanıza yardımcı olmak için AOD Sigorta Brokerliği olarak yanınızdayız.
 
Bayar Cd. Gülbahar Sk. Kozyatagi Mah. PS Plaza Kat:2 D:26 Kadıkoy İstanbul
+90 (216) 410 70 00
info@aodbroker.com